W sprawie nieśmiertelności duszy

Poezja Filozofów

Na VI Polskim Zjeździe Filozoficznym (Toruń 1995) wśród imprez towarzyszących niezwykłym powodzeniem cieszyły się spotkania piszących poezję filozofów. Słabość filozofów do poezji to zresztą stara sprawa… Uważam więc, że stała publikacja twórczości poetyckiej filozofów na stronie Nowej Krytyki to dobry pomysł.

Każdy piszący wiersze filozof może od tej pory zwrócić się do nas o publikację jego utworów na naszej stronie. Będziemy zapraszać znanych filozofów-poetów w gości i namawiać, czasem dekonspirować tych, co swą twórczość poetycką skrywają.

Jedynym kryterium kwalifikacji będzie fakt poetyzowania przez filozofa, wszystko jedno czy dyplomowanego czy studenta. Do wysyłanych utworów prosimy załączać kilka słów o sobie, najlepiej w formie nadającej się bezpośrednio do publikacji. Serdecznie zapraszam.

Jerzy Kochan

16/02/2017
Paweł Nowicki

Paweł Nowicki - ur. 15 lutego 1964 roku w Gorlicach. Studia filozoficzne na Uniwersytecie Jagiellońskim ukończył w 1989 r. Debiutował w prasie codziennej w 1994 r. na łamach Magdalenki Literackiej. Od 1989 r. pracuje jako asystent w Instytucie Politologii i Nauk Społecznych w Krakowskiej WSP. Tomik jest jego debiutem książkowym.
Magia codzienna Stowarzyszenie Twórcze Krakowski Klub Artystyczno-Literacki Kraków, Rynek Główny 12 Kraków 1998

W sprawie nieśmiertelności duszy

 Pamiętasz
 Wziąłeś garstkę prochu
 i Uczyniłeś okruszynę bólu
 Pozwól spowrotem
 stać się garstką prochu
 i Zapomnij
 na wieczność