Konferencja Karol Marks: 2018

Karol Marks urodził się 5 maja 1818 roku w Trewirze, w Niemczech. Ten błyskotliwy intelektualista, filozof, polityk, twórca - wraz z Fryderykiem Engelsem - materializmu historycznego i dialektycznego odegrał olbrzymią rolę w historii dziewiętnastego i dwudziestego wieku, także wiek dwudziesty pierwszy to wiek triumfu myśli Karola Marksa i jego czytelników. Wciąż aktualny, wciąż inspirujący, dyskutowany, krytykowany, wielbiony a przede wszystkim czytany! I będzie tak z pewnością aż do obalenia kapitalizmu i stworzenia społeczeństwa socjalistycznego... A potem tym bardziej!

Dwieście lat później, prawie dokładnie w dzień jego urodzin organizujemy kolejną konferencję czasopisma filozoficznego "Nowa Krytyka" z serii "Filozoficzne źródła nowoczesnej Europy". Tym razem poświęcamy ją w całości Karolowi Marksowi. Ale chcemy, aby nasza konferencja była czymś więcej niż konferencją, aby była naszym świętem z okazji dwóchsetlecia urodzin Karola Marksa: badacza, polityka i autora, który był i jest dla nas wciąż źródłem intelektualnej przygody, fascynacji i wielu ciepłych uczuć.

Dlatego też zapraszamy do udziału w konferencji z referatami, wystąpieniami, które poświęcone są dorobkowi Karola Marksa, jego recepcji i kontynuacji, własnej refleksji inspirowanej Marksem czy szerzej marksizmem, a wreszcie z tekstami, które dotyczą różnych kwestii, ale jednocześnie są naszym zdaniem szczególnie dobre, błyskotliwe, udane i nadają się na prezent urodzinowy dla Karola Marksa.

W trakcie konferencji przewidujemy panele dyskusyjne, referaty i dyskusje okrągłego stołu. Zgłoszenia referatów przyjmujemy na adres mailowy redakcji "Nowej Krytyki": nowakrytyka@whus.pl oraz przez naszego Facebooka. Wybrane referaty będą opublikowane na łamach czasopisma filozoficznego "Nowa Krytyka" / czasopismo jest punktowane /. Możliwe jest też publikowanie wersji anglojęzycznej artykułu przy dostarczeniu przez Autora tzw. maszynopisu gwarantowanego tłumaczenia.

Warunkiem uczestnictwa i przyjęcia zgłoszenia na konferencję jest dokonanie wpłaty na konto konferencji w wysokości 350 złotych dla doktorantów i studentów i 400 złotych dla pracowników naukowych. Istnieje także możliwość uczestnictwa w konferencji bez wygłaszania referatu w charakterze słuchacza. W tym przypadku wpłata wynosi 400 złotych. Opłata konferencyjna obejmuje noclegi oraz catering.

Zgłoszenia i wpłaty przyjmujemy do 10 kwietnia 2018. Dane do wpłaty: Fundacja "Z naszej strony" Bank PEKAO S.A. VII o/Szczecin 06 1240 1864 1111 0010 1426 6758 W tytule: KONFERENCJA POBIEROWO 2018 Wydajemy potwierdzenia wpłat. Wpłat nie zwracamy. Podbijamy wszelkie delegacje.

Miejsce: Pobierowo, ośrodek Uniwersytetu Szczecińskiego.

Cytat Nikt nie jest zniewolony w bardziej beznadziejny sposób niż ci, którzy fałszywie wierzą, że są wolni. JOHANN WOLFGANG von GOTHE

Sonda

Czy istnieje wolna wola?

zobacz wyniki